Małgorzata Dragan

Z psychologicznego punktu widzenia dobre relacje z innymi ludźmi pomagają Ci lepiej radzić sobie ze stresem, zapobiegają depresji i innym zaburzeniom psychicznym. Kiedy masz wokół siebie bliskie osoby i spędzasz z nimi czas, jesteś zdrowsza, szczęśliwsza, a nawet żyjesz dłużej niż osoby pozbawione wsparcia grupy. Między innymi z tego powodu zostały zorganizowane warsztaty „Odkryj w sobie piękno z Drogą do Marzeń”

Warsztaty odbyły się w piątek, 21 czerwca 2024 roku w Hotel & Spa Na kamieniu w Borkach Małych. Pomysł przeprowadzenia takich warsztatów powstał podczas sesji zdjęciowej, w jakiej brałam udział jakiś czas temu. W swobodnej rozmowie z Katarzyną Kowaliszyn – fotografką i pomysłodawczynią projektu „Odkryj w sobie piękno” ustaliłyśmy, że warto połączyć siły i zrobić coś razem.

„Odkryj w sobie piękno z Drogą do Marzeń”

Na uczestniczki warsztatów czekało mnóstwo atrakcji. Począwszy od mini szkolenia na temat tego:

  • jak zrobić dobre zdjęcie telefonem,
  • z jakich aplikacji korzystać,
  • jaki selfie stick wybrać, by upamiętniać ważne chwile,

poprzez sesje zdjęciowe (dopasowane do potrzeb i oczekiwań każdej z Pań), aż po warsztaty na temat asertywności, stawiania granic oraz dbania o siebie.

Warsztaty stanowiły także przestrzeń do lepszego poznania samej siebie, siebie nawzajem, wymiany doświadczeń, a także rozmów na temat trudności i wyzwań, z jakimi każda z nas, kobiet, ma do czynienia na co dzień. I choć oficjalna część warsztatów zakończyła się o 19:00, to niektóre z uczestniczek zdecydowały się zostać dłużej, by porozmawiać i pobyć w towarzystwie innych wspaniałych kobiet.

Stawianie granic w zadbaniu o siebie

W trakcie warsztatów podzieliłam się z uczestniczkami moimi doświadczeniami w pracy ze sobą oraz pokazałam, w jaki sposób można:

  • odkrywać i poznawać siebie głębiej każdego dnia,
  • rozpoznawać własne emocje,
  • stawiać granice w relacjach z innymi.

Rozmawiałyśmy także o wyzwaniach, z jakimi mierzy się każda z nas, o przekonaniach, które nie pozwalają nam postawić granic czy np. wycenić swoich usług adekwatnie do naszych kwalifikacji lub kompetencji, a także o różnego rodzaju sposobach radzenia sobie ze stresem towarzyszącym nam każdego dnia.

Kobiety, które przybyły na warsztaty „Odkryj w sobie piękno z Drogą do Marzeń”  poznały narzędzia, jakie stworzyłam: „Codziennik”, „Karty z pytaniami do siebie”, „Karty Afirmacje”. Na zakończenie warsztatów wszystkie Panie otrzymały w prezencie karty z afirmacjami, dzięki którym będą mogły wspierać każdy dzień piękną myślą.

Podziękowania

Jest dla mnie bardzo ważne, by każde miejsce, w którym prowadzę swoje warsztaty, odpowiadało na różnorodne potrzeby i oczekiwania uczestników spotkań. Tak było również tym razem. Bardzo dziękuję właścicielom oraz całemu personelowi z Hotel & Spa Na Kamieniu w Borkach Małych za ich nieocenione wsparcie w organizacji warsztatów. Dzięki ich pomocy każda z uczestniczek warsztatów mogła poczuć się swobodnie, intymnie, lekko i bezpiecznie! Dziękuję za upominki i zabiegi na dłonie, z których mogłyśmy skorzystać dzięki Państwa hojności. Serdecznie gratuluję tak pięknego miejsca, które nie tylko zachwyca swoim otoczeniem, ale także zdrowym i smacznym jedzeniem oraz cudownym Spa! Z pewnością wrócę tu na kolejne warsztaty.

Po warsztatach…

Wszystko to, co dzieje się na warsztatach dla kobiet, na długo pozostaje w każdej z nas i „układa się w głowie” jeszcze wiele dni po warsztatach. Dzięki otwartości uczestniczek, nasze rozmowy były ważne, piękne, budujące i wzmacniające. Wierzę, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie. Każdej z tych niezwykłych kobiet, które zjawiły się na warsztatach, chcę powiedzieć: „Dziękuję! Wspaniale, że byłaś. Pamiętaj, że masz w sobie moc, by żyć z lekkością, miłością i ciekawością. Zasługujesz na to!”.

Małgosia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *